Sklep z oknami » Wyczystka do komina - czym jest i jak działa?
Kategorie
Producenci
Dodatkowe opcje przeglądania
Pobierz cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTML

Wyczystka do komina - czym jest i jak działa?

WYCZYSTKA DO KOMINA - CZYM JEST I JAK DZIAŁA?

Jednym z najważniejszych elementów całego systemu są wyczystki kominowe. To właśnie one w przypadku nowoczesnych instalacji pełnią funkcję tożsamą jak tzw. popielniki w piecach tradycyjnych. Dlaczego ich rola jest aż tak istotna? Wraz ze spalinami do wnętrza komina przedostają się różnego rodzaju produkty uboczne w formie pyłów oraz sadzy. Jako że mają one tendencję do samoistnego oddzielania się od ścian przewodów, konieczne staje się miejsce, w którym tego typu odpady będą gromadzone. W bardzo dużym skrócie – wyczystka do komina znacząco przyspiesza i ułatwia proces czyszczenia. Sprawia również, że kontrolę nad stanem technicznym przewodu kominowego mogą sprawować sami użytkownicy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanej przez nas oferty. Nasi doświadczeni doradcy pomogą Państwu wybrać optymalne rozwiązanie i odpowiedzą na wszystkie pytania techniczne!

Wyczystka kominowa

Jakie drzwiczki rewizyjne wybrać?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu naszych klientów jest to bardzo istotna kwestia. Drzwi rewizyjne powinny spełniać kilka najważniejszych kryteriów. Po pierwsze, muszą być idealnie szczelne. W przeciwnym razie może dojść do powstania wstecznego ciągu kominowego, czyli wycofywania się spalin do wnętrza pomieszczenia. Jest to sytuacja bardzo niebezpieczna. Dlatego też nasi specjaliści zadbają o to, aby drzwiczki zostały właściwie dobrane do rozmiarów wyczystki, co pozwoli Państwu poczuć się bezpiecznie we własnym domu.

Po drugie, warto zadbać o to, aby zakupiony produkt był prosty w montażu, łatwy w czyszczeniu oraz funkcjonalny. Oczywiście nie bez znaczenia jest również jego wytrzymałość. W przygotowanej przez nas ofercie asortymentowej znajdują się wysokiej jakości drzwi rewizyjne wykonane ze stali kwasoodpornej. W tym miejscu chcemy wyraźnie zaznaczyć, że materiał ten doskonale radzi sobie zarówno z wysokimi temperaturami, jak i ze znajdującymi się w składzie spalin chemikaliami. Zapraszamy do kontaktu! Z przyjemnością pomożemy Państwu wybrać najlepszą z dostępnych opcji!

Wyczystka do komina dobrej jakości

Gdzie zamontować wyczystkę do komina?

Sprawy dotyczące bezpieczeństwa są najważniejsze, dlatego też wyczystka jest niezbędnym elementem wyposażenia wszystkich kominów – i to bez względu na rodzaj stosowanego w nich paliwa. Gdzie zatem ją zamontować? Odpowiedź na tak postawione pytanie jest zasadniczo dość prosta, choć wybór konkretnej lokalizacji powinien być dobrze przemyślany. Bezproblemowy dostęp do drzwiczek z pewnością ułatwi ewentualne czyszczenie oraz odczuwalnie podniesie komfort użytkowania.

Komin ma cztery ściany, więc teoretycznie wyczystkę można zamontować w każdej z nich. Jednakże w sytuacji, w której drzwi rewizyjne nie są wykonane z estetycznej stali kwasoodpornej, a co za tym idzie, mogłyby negatywnie wpłynąć na wystrój np. salonu, warto umieścić je w przylegającym do pokoju dziennego pomieszczeniu technicznym lub korytarzu oddzielającym go od otwartej kuchni. Decydując się na współpracę z naszą firmą, zyskują Państwo gwarancję nie tylko rzetelnej i merytorycznej obsługi, ale także kompleksowego wsparcia na każdym etapie realizacji inwestycji. Kominy nie kryją przed nami żadnych tajemnic, dlatego też jesteśmy przekonani, że przygotowana oferta sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających odbiorców!
 

Wyczystki do komina

Jak często usuwać zawartość wyczystki do komina?

Kwestie związane z regularną inspekcją stanu technicznego kominów są na tyle istotne, że zostały określone przez przepisy obowiązującego prawa. To właśnie z nich można się dowiedzieć, że kontrola taka powinna zostać przeprowadzona przynajmniej raz do roku. Jest to jednak absolutne minimum i nie we wszystkich przypadkach należy sztywno trzymać się tej reguły.

Każda ingerencja w system kominowy, polegająca na jego rozbudowie czy też modernizacji, wiąże się z koniecznością przeprowadzenia przeglądu. Jest to doskonały moment m.in. do sprawdzenia szczelności przewodów oraz usunięcia z wyczystki zalegających w niej zanieczyszczeń. I w tym zakresie mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie. Wystarczy sięgnąć po telefon, wskazać adres, a także ustalić datę wykonania usługi. Całą resztą zajmą się nasi wykwalifikowani fachowcy.


Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Copyright © 2022 MEGABLACH.PL HURTOWNIA INTERNETOWA / Realizacja: Cyber-Shop.dev
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu