Sposób działania kominów kondensacyjnych
Zaawansowane technologicznie urządzenia kondensacyjne nie pobierają powietrza z pomieszczenia, w którym zostały zainstalowane. Bardzo podobnie cała sprawa wygląda w przypadku usuwania spalin. Oba procesy odbywają się w sposób kontrolowany. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że specyfikacja techniczna komina – a w szczególności jego wysokość – przestaje mieć kluczowe znaczenie dla wydajności pracy kotła.
Warto jednak wiedzieć o tym, że dobór systemu odpowiedzialnego za odprowadzanie spalin nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Kominy kondensacyjne nie tylko różnią się budową od konwencjonalnych rozwiązań, ale muszą być także odpowiednio dostosowane do wymagającego środowiska pracy. Jeśli zatem poszukują Państwo ciekawych propozycji w tym zakresie, to serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi doradcami handlowymi, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania techniczne oraz przedstawią największe zalety poszczególnych opcji. W prezentowanym asortymencie znaleźć można m.in. kominy kondensacyjne Turbo w wariancie jedno- oraz dwuściennym. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualne, zapewniając w ten sposób merytoryczne doradztwo oraz najwyższy możliwy standard obsługi!
Kominy Turbo kondensacyjne
Sposób funkcjonowania nowoczesnych kotłów kondensacyjnych sprawia, że odpowiednio dobrany komin musi pracować w warunkach nadciśnienia. Potwierdzeniem tego, że wybrana opcja spełnia ten niezwykle ważny wymóg, jest oznaczenie P1, które można znaleźć m.in. na karcie specyfikacji technicznej produktu. Co równie istotne, wkład zastosowany w całym systemie powinien być odporny na destrukcyjne działanie wytworzonego podczas procesu spalania kondensatu. Istnieje także konieczność wykonania specjalnego odprowadzenia, za którego pośrednictwem zanieczyszczenia będą odpływały do kanalizacji. Zgodnie z przepisami obowiązującego w Polsce prawa spełnienie tych wszystkich wymagań jest w stanie zagwarantować jedynie certyfikowany system kominowy zgodny z normą PN-EN 13063-3 i oznakowany znakiem zgodności CE.
Obecność zamkniętej komory w kotle oznacza, że powietrze niezbędne do procesu spalania paliwa jest pobierane ze środowiska zewnętrznego, a nie z pomieszczenia, w którym ten kocioł został zainstalowany. W związku z tym konstrukcja komina kondensacyjnego musi zapewniać możliwość takiego trybu pracy. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanej przez naszych najlepszych fachowców oferty asortymentowej. Znajdą w niej Państwo nie tylko kominy kondensacyjne Turbo w obu wspomnianych wariantach, ale także poszczególne elementy systemu. Najwyższej jakości kolanka, okapniki, a także obejmy z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
Dlaczego warto postawić na rozwiązania systemowe?
Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że podczas budowy wymarzonego domu inwestorzy poszukują skutecznych sposobów na ograniczenie wydatków. Zapewniamy, że w przypadku kominów kondensacyjnych Turbo warto postawić na certyfikowane i przede wszystkim sprawdzone technologie. Dla przykładu – rura kwasoodporna umieszczona w kształtce wentylacyjnej nie może być traktowana jako system kominowy. Rozwiązanie takie nie zagwarantuje użytkownikom należytej sprawności, wydajności, a także odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, które w tym przypadku jest więcej niż istotne.