Sklep z oknami » Wkład kominowy do pieca kondensacyjnego
Kategorie
Producenci
Dodatkowe opcje przeglądania
Pobierz cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTML

Wkład kominowy do pieca kondensacyjnego

WKŁAD KOMINOWY DO PIECA KONDENSACYJNEGO

Szeroki wybór modeli sprawia, że nie zawsze wiadomo, na który z nich się zdecydować, tak aby uzyskać jak najlepszy system grzewczy. Właśnie dlatego, chętnie doradzimy Ci jaki wkład kominowy do pieca kondensacyjnego najlepiej wybrać.

Piec kondensacyjny, co musisz o nim wiedzieć?

Jest to urządzenie, które do swojej pracy wykorzystuje maksymalną ilość paliwa, umożliwia również odzyskiwanie samego ciepła bezpośrednio ze spalin, co dodatkowo zwiększa jego wydajność. Na ekonomiczną pracę pozwala również niska temperatura spalania, która dzięki wykropleniu się wody pozwala uzyskać dodatkową ilość ciepła. W zaletach należy uwzględnić również komfort mieszkańców, kotły kondensacyjne to nowoczesne i dość zaawansowane technologicznie urządzenia, które nie wymagają od właściciela szczególnej aktywności. Jak widać, tego typu system grzewczy jest wydajny i stanowi dobrą alternatywę dla innych rozwiązań.

Jaki wkład kominowy wybrać do pieca kondensacyjnego?

Zanim przejdziemy do analizy poszczególnych modeli, konieczne jest zapoznanie się z definicją tego czym jest wkład kominowy i do czego służy. Najprościej mówiąc, jest to element systemu grzewczego służący do odprowadzania spalin, który umieszcza się w kominie. Jednak, aby spełniał on swoje zadanie, konieczne jest znalezienie odpowiedniego modelu. Jak to zrobić i na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Dzisiaj to sprawdzimy!

Wkłady kominowe - rodzaje

Zanim dokonasz zakupu, musisz wiedzieć, jaki model wybrać. Wśród najpopularniejszych wyróżnia się stalowe oraz ceramiczne. Pierwsze z nich dzielą się na jedno- i dwuścienne z powłoką izolacyjną. Mogą być stosowane do koszulkowania, czyli renowacji polegającej na wprowadzeniu nowego wkładu do starego komina murowanego. W przypadku krzywego szybu wentylacyjnego, alternatywą są modele elastyczne ze stali, które w pełni eliminują problem niedopasowania.

Modele ceramiczne również mają sporo zalet, przede wszystkim jest to duża wytrzymałość termiczna, nawet na bardzo wysokie temperatury oraz niska nasiąkliwość. Tym co wyróżnia je na tle innych wkładów kominowych jest także odporność na działanie kwasów oraz kondensatów, dzięki czemu swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w nowoczesnych systemach grzewczych.

Jaki model wybrać?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki system ogrzewania został wybrany, a co za tym idzie jakim rodzajem paliwa będzie on zasilany. Właśnie dlatego, przy podjęciu tego typu decyzji, warto skorzystać z pomocy fachowca, który wskaże parametry grzewcze i pomoże wybrać idealny model. Podjęcie właściwej decyzji jest niezwykle ważne, ponieważ pomoże uchronić wkład oraz sam komin przed zniszczeniem, a także zapewnić praktycznie bezawaryjną pracę przez długi czas.

W przypadku kotłów kondensacyjnych, najlepiej sprawdzą się modele wykonane ze stali kwasoodpornej, które mają dużą wytrzymałość termiczną, a jednocześnie są odporne na działanie zawartych w spalinach kwasów.

Wkład jaki wybrać - okrągły czy owalny?

Wszystko zależy od tego jaki rodzaj komina posiadasz. W przypadku kwadratowego, można zastosować zarówno model okrągły, jak i owalny. Należy jednak pamiętać, żeby zapoznać się z przepisami budowlanymi oraz zdobyć niezbędną wiedzę na temat tego jakie wymiary musi posiadać model, aby nie był za duży lub za mały. Bardziej problematyczne mogą być kominy prostokątne, ponieważ modele okrągłe mogą być w ich przypadku niewystarczające, dlatego też w takiej sytuacji lepiej wybrać owalne. Pamiętaj, żeby wybierając wkład owalny postawić na ten, który jest kwasoodporny, tylko taki sprawdzi się w przypadku mokrych spalin o niskiej temperaturze.

O czym warto pamiętać?

Przede wszystkim o tym, że wybór wkładu kominowego do pieca kondensacyjnego nie musi być powodowany jedynie awarią. Na rynku dostępnych jest coraz więcej korzystnych rozwiązań, dlatego często warto rozważyć zmianę systemu ogrzewania z obecnego, na jakiś bardziej nowoczesny, np. piec kondensacyjny. Mimo, że jego zakup wiąże się z inwestycją, to z pewnością przyniesie ona korzyści.


Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Copyright © 2022 MEGABLACH.PL HURTOWNIA INTERNETOWA / Realizacja: Cyber-Shop.dev
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu