Sklep z oknami » O wkładach kominowych okrągłych
Kategorie
Producenci
Dodatkowe opcje przeglądania
Pobierz cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTML

O wkładach kominowych okrągłych

WKŁADY KOMINOWE OKRĄGŁE - PODSTAWOWE INFORMACJE

Charakteryzujące się solidną konstrukcją wytrzymałe wkłady kominowe okrągłe wykorzystywane są przy odprowadzaniu spalin z kotłów i urządzeń grzewczych na takie paliwa jak olej, gaz, węgiel, miał, drewno oraz różnego rodzaju energetyczne paliwa stałe. Często wykorzystuje się je także do zabezpieczenia kominów ceramicznych oraz do renowacji wariantów o przekroju kwadratowym.

W zależności od zastosowania wkłady okrągłe mogą być wykonane ze stali kwaso lub żaroodpornej. Metoda spawania plazmowego sprawia, że wszystkie elementy są w stu procentach szczelne, natomiast wykorzystany system łączenia kielichowego gwarantuje najwyższą jakość i możliwość ich wieloletniego użytkowania. Profesjonalne wykonanie wkładów sprawia, że przewody kominowe stają się odporne na oddziaływanie powstającego podczas spalania kwaśnego kondensatu lub – w przypadku wkładów żaroodpornych – na wysokie temperatury, które mogą powstawać w takim środowisku.
 

Budowa okrągłego wkładu kominowego

 
Standardowe, opisywane tutaj wkłady kominowe składają się z kilku elementów, takich jak:
- daszek kominowy, który służy do ochrony przed czynnikami i opadami atmosferycznymi,
- płyta kominowa, czyli uszczelniająca przestrzeń między wkładem a kominem murowanym,
- rury proste, które tworzą prosty odcinek komina, ich ilość powinna być dobrana w zależności od wielkości i długości komina,
- trójnik, który służy do podłączania pieca,
- wyczystka, niezbędna do usuwania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń,
- odskraplacz, służący do odprowadzania kondensatu.

Z uwagi na ilość elementów, montaż takiego wkładu może się wydawać skomplikowany. Warto mieć jednak świadomość tego, że to właśnie prosty i szybki montaż jest jedną z największych zalet tego rozwiązania. Jeśli jednak chcemy cieszyć się bezawaryjnym działaniem wkładu, jego zamontowanie warto powierzyć specjalistom – odpowiedni dobór wszelkich elementów to jeden z warunków niezbędnych do wieloletniej pracy komina. Atutem prezentowanego wkładu jest także to, że można go stosować zarówno w kominach nowo wybudowanych, jak również poddawanych renowacji.
 

Zalety wkładu kominowego

 
Zalet proponowanego rozwiązania jest jednak znacznie więcej. Z uwagi na gładką powierzchnię, wkłady gwarantują mniejsze opory przepływu spalin. Wśród ich atutów możemy wymienić także wykonanie dowolnej konfiguracji przewodu kominowego oraz możliwość dorobienia elementów nietypowych.

Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Copyright © 2022 MEGABLACH.PL HURTOWNIA INTERNETOWA / Realizacja: Cyber-Shop.dev
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu