Sklep z oknami » Nasady kominowe obrotowe – wady i zalety
Kategorie
Producenci
Dodatkowe opcje przeglądania
Pobierz cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTML

Nasady kominowe obrotowe – wady i zalety

Obrotowe nasady kominowe to urządzenia, które montowane są na szczycie komina, by poprawić działanie instalacji wentylacji grawitacyjnej. Jest to ich podstawowa funkcja, z powodzeniem mogą one jednak być wykorzystywane również do odprowadzania spalin, poprawienia stabilności ciągu kominowego lub wpływania na stały poziom wymiany powietrza w instalacji.
 

Urządzenia te wspomagają ciąg kominowy, wykorzystując siłę wiatru. Powinny zatem być montowane wszędzie tam, gdzie występują zakłócenia ciągu spowodowane działaniem wiejącego wiatru oraz w II i III strefie obciążenia wiatrem. Praca zainstalowanych w takich warunkach nasad kominowych powinna przebiegać wydajnie, cicho i niezawodnie.
 

Uzależnienie od wiatru sprawia jednak, że nasady kominowe obrotowe nie zawsze rozwiążą problemy wentylacji i ogrzewania. Łatwo domyślić się, że w okresach bezwietrznych raczej nie będzie ona spełniała swoich podstawowych funkcji w stu procentach, to samo dotyczy zresztą przypadków, w których pomieszczenie nie posiada odpowiedniego nawiewu powietrza. Do poprawnego działania urządzeń niezbędny jest przede wszystkim czysty, szczelny i dobrze dobrany przewód kominowy.
 

Wentylacja grawitacyjna, pomimo że stopniowo ustępuje miejsca technologii mechanicznej, wciąż jest jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań – szczególnie w przypadku budownictwa jednorodzinnego. Jak zatem zagwarantować sobie optymalne parametry? Obrotowe nasady kominowe to specjalistycznie zaprojektowane urządzenia, które znacząco poprawiają działanie tego typu wentylacji. Bez żadnych obaw mogą one być również wykorzystywane do odprowadzania spalin z wnętrza kominów, poprawienia stabilności ciągu lub do wpływania na stały poziom wymiany powietrza. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty!
 

Nasada kominowa obrotowa – zalety

 

Opisywane przez nas nasady kominowe obrotowe mają cały szereg zalet. Już na samym początku wspomnieliśmy o tym, że praca urządzenia przebiega bezgłośnie. Tym samym jego obecność na co dzień jest praktycznie nieodczuwalna i niezauważalna, tym bardziej, że jego działanie nie wymaga praktycznie żadnej obsługi.
 

Kolejnych atutów należy szukać w wydajności i wytrzymałości tych urządzeń. Mogą one być wykonane z różnych metali, ale najczęściej są to materiały odporne na wysoką temperaturę, czyli na przykład stal ocynkowana lub nierdzewna. Użytkownicy mają zatem gwarancję długoletniej i skutecznej pracy nasad, które ponadto cechują się także estetycznym, pasującym do nowych budynków, wyglądem.
 

Uwagę należy zwrócić także na stosunek jakości do ceny. Za stosunkowo niewielką kwotę można zakupić urządzenie, które nie tylko ochroni przed ciągiem wstecznym i zawirowaniami wiatru, ale również przed deszczem.
 

Każda znajdująca się w naszej ofercie asortymentowej obrotowa nasada kominowa – podobnie zresztą jak inne produkty – została zaprojektowana z myślą o wydajności oraz bezproblemowym użytkowaniu. Popularne daszki na kominy mają wiele zalet, a za największą z nich uznaje się ponadprzeciętną wytrzymałość. Dzięki temu, że urządzenia wykonuje się z wysokogatunkowych stopów stali ocynkowanej lub nierdzewnej, są one całkowicie odporne zarówno na wpływ wysokich temperatur, jak i na oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych.
 

Do istotnych plusów z pewnością można zaliczyć również fakt, że nasady obrotowe pracują bezgłośnie i nie wymagają żadnej specjalistycznej obsługi. To także ciekawie wyglądający dodatek, którego wygląd idealnie komponuje się z budynkami utrzymanymi w nowoczesnej stylistyce.
 

Wady nasad kominowych obrotowych

 

Obrotowe nasady kominowe są niemal pozbawione wad. Niemal, bo – jak wiadomo – wszystko ma swoje dobre i złe strony. W tym przypadku negatywna cecha jest właściwie tylko jedna, w przypadku nieprzemyślanego zakupu może jednak mieć kluczowe znaczenie.
 

Jak wspomnieliśmy wcześniej, działanie urządzeń uzależnione jest od wiatru, muszą być zatem stosowane wyłącznie tam, gdzie są duże szanse na jego występowanie. Wówczas – jeśli ich montaż przebiegnie prawidłowo – nie powinniśmy mieć co do ich pracy żadnych zastrzeżeń.
 

Inżynierom z branży budowlanej nie udało się jeszcze stworzyć rozwiązania technologicznego, które miałoby wyłącznie zalety. Podobnie sprawa wygląda właśnie w przypadku obrotowych nasad kominowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto wiedzieć o tym, że wydajność funkcjonowania tego typu urządzeń w głównej mierze uzależniona jest od wiejącego wiatru. Co do zasady – powinno się je zatem instalować wszędzie tam, gdzie istnieje wysokie prawdopodobieństwo jego częstego występowania. Z informacjami tego typu można zapoznać się, korzystając z tzw. map wiatrowych, które zawierają wszystkie niezbędne dane.
 

Daszki na kominy i nasady kominowe obrotowe

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Zamontowana na stałe do przewodu kominowego nasada obrotowa, to najlepsza gwarancja wydajnego działania całego systemu. Nasi doświadczeni doradcy podpowiedzą Państwu, jaka ma być średnica zakupionego urządzenia oraz przedstawią najatrakcyjniejsze z ekonomicznego punktu widzenia opcje.


Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Copyright © 2022 MEGABLACH.PL HURTOWNIA INTERNETOWA / Realizacja: Cyber-Shop.dev
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu