Sklep z oknami » Jak zamontować wkład kominowy?
Kategorie
Producenci
Dodatkowe opcje przeglądania
Pobierz cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTML

Jak zamontować wkład kominowy?

JAK ZAMONTOWAĆ WKŁAD KOMINOWY?

Nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością! Wkłady kominowe stanowią doskonałą inwestycję, a przy tym usprawniają i zwiększają bezpieczeństwo, jeśli chodzi o proces spalania. Jednak, aby spełniały wszystkie swoje funkcje, konieczny jest także ich prawidłowy montaż.

Jak zamontować wkład kominowy?

Jest to dość skomplikowany proces, który wymaga zachowania precyzji oraz odpowiednich umiejętności. Właśnie dlatego powinien zostać wykonany przez fachowca, tylko w ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie działania wykonane zostały prawidłowo. Na proces montażu składa się:

  1. Wybór właściwego wkładu kominowego owalnego, okrągłego, prostokątnego - takiego, który będzie pasował. Kolejny krok to oczyszczenie przewodu z sadzy oraz innych zabrudzeń - etap ten ma miejsce oczywiście w przypadku renowacji.
  2. Wykonanie pomiarów i odpowiednie przycięcie rur na wymiar.
  3. Wprowadzenie każdej z rur do przewodu – tutaj ogromne znaczenie ma zachowanie odpowiedniej kolejności, która jest kluczowa do prawidłowego funkcjonowania systemu.
  4. Kiedy rury znajdują się w przewodzie, całość należy uszczelnić, tylko w ten sposób skropliny nie będą wydostawać się na zewnątrz instalacji.
  5. Ostatni element to nasada kominowa obrotowa lub inna, która mocowana na szczycie. Jej zadaniem jest ochrona instalacji przed działaniem zmiennych czynników atmosferycznych.

Należy pamiętać, że wskazany schemat montażu jest bardzo ogólny i może różnić się w zależności od zastosowanego modelu, rodzaju komina, a także tego czy są to prace modernizacyjne, czy prowadzone od podstaw. Rozwiązanie to stanowi doskonałą inwestycję, która szybko się zwróci. Niesie również korzyści materialne dla właścicieli starych kominów, którzy chcą usprawnić ich działanie niewielkim kosztem. W takiej sytuacji montaż wkładu nie wymaga wiele pracy, a znacznie poprawia jego wydajność i zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców.

Tak jak zostało wspomniane wcześniej, do realizacji tego typu prac warto zaangażować fachowców posiadających odpowiednie doświadczenie. W ten sposób zyskasz trwałą i wydajną instalację.


Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Copyright © 2022 MEGABLACH.PL HURTOWNIA INTERNETOWA / Realizacja: Cyber-Shop.dev
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu