Sklep z oknami » STONO, KLINKIERO, TABULO » Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO Zewnętrzny (1,20 m x3 m) - 3,60 m2
Kategorie
Producenci
Pobierz cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTML
Statystyka
  • Ilość produktów: 6590
  • Ilość kategorii: 651
  • Ilość promocji: 0
  • Ilość nowości: 13
  • Aktualnie klientów na stronie: 2
  • Sklep odwiedziło: 1545784 klientów
  • Sklep działa od: 08-02-2017
Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO Zewnętrzny (1,20 m x3 m) - 3,60 m2Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO Zewnętrzny (1,20 m x3 m) - 3,60 m2Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO Zewnętrzny (1,20 m x3 m) - 3,60 m2Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO Zewnętrzny (1,20 m x3 m) - 3,60 m2Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO Zewnętrzny (1,20 m x3 m) - 3,60 m2Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO Zewnętrzny (1,20 m x3 m) - 3,60 m2
Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO Zewnętrzny (1,20 m x3 m) - 3,60 m2
Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO Zewnętrzny (1,20 m x3 m) - 3,60 m2
Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO Zewnętrzny (1,20 m x3 m) - 3,60 m2
Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO Zewnętrzny (1,20 m x3 m) - 3,60 m2
Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO Zewnętrzny (1,20 m x3 m) - 3,60 m2
Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO Zewnętrzny (1,20 m x3 m) - 3,60 m2
Nasz hit

Elastyczny beton architektoniczny w rolce STONO Zewnętrzny (1,20 m x3 m) - 3,60 m2

KOSBUD

Dostępność:Dostępny

Czas wysyłki:25 - 30 dni roboczych

Koszt wysyłki:od 37,00 zł

Beton

Zapytaj o cenę

  • Opis produktu

DO ZASTOSOWAŃ ZEWNĘTRZNYCH 

                                        

 

STONO zewnętrzny to materiał doskonale imitujący betonowe wykończenie ścian na zewnątrz budynków. Mały ciężar właściwy oraz proste mocowanie sprawiają, że może on być z łatwością zamocowany bez konieczności zatrudniania wyspecjalizowanych firm wykonawczych. Zewnętrzny beton architektoniczny STONO może być instalowany na zewnątrz budynków.


1.20 m x 1.20 m (pow. 1.44 m²); 3 szt. w opak. (4,32 m²)
 

 alt

 INSTRUKCJA MONTAŻU PANELI BETONOWYCH

 

1. Zagruntuj powierzchnię środkiem gruntującym GRUNLIT.

 

2. Nałóż klej dyspersyjny TERMOLEP-D-C pacą zębatą 5 mm.

 

3. Przyłóż okładzinę STONO wykorzystując poziomicę laserową.

 

4. Rozwijając okładzinę jednocześnie dociskaj ją do kleju wałkiem do tapet.

 

5. Wyprowadź fugę za pomocą szpatułki.

 

6. Uformuj fugę używając zwilżonego pędzelka.

 

7. Ewentualne zabrudzenia zmyj jak najszybciej mokrą gąbką.

 

8. Po wyschnięciu kleju TERMOLEP-D-C zabezpiecz powierzchnię impregnatem.

 

 

Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być czyste, suche, trwałe i spoiste. Dla zwiększenia trwałości dobrze jest zagruntować podłoże gruntem akrylowym GRUNLIT, a w przypadku wypraw elewacyjnych produkt nanosimy na finalną powierzchnię systemu ociepleń. W przypadku, gdy podłożem jest zaprawa klejowo-szpachlowa z siatką na styropianie, gruntowanie wykonujemy po pełnym związaniu i wyschnięciu zaprawy. Szczególną uwagę należy zachować przy klejeniu okładziny na wcześniej wykonane tynki akrylowe, silikonowe lub elewacyjne powłoki malarskie. Zastosowane w nich dodatki zwiększające odporność na zabrudzenia mogą znacznie obniżyć przyczepność kleju. W takich przypadkach dobrze jest przeprowadzić próbę klejenia na małej powierzchni.

Przygotowanie produktu

Beton architektoniczny STONO dostarczony jest w opakowaniach handlowym w formie płaskich paneli lub zwiniętych rulonów. Przed przystąpieniem do montażu, płyty przeznaczone na jedną powierzchnię należy wyjąć z opakowania, rozwinąć i ułożyć na równym, czystym i płaskim podłożu, w ciepłych warunkach w temp. powyżej 18°C, celem wyrównania ich powierzchni i dobrego wykorzystania dostępnych wzorów. Trzeba sprawdzić również dostępność przedstawionych wyżej narzędzi. Klej dyspersyjny TERMOLEP-D-C należy przed użyciem wymieszać przy pomocy mieszarki wolnoobrotowej. Kleju nie należy rozcieńczać wodą.

MONTAŻ

Przed rozpoczęciem klejenia należy wytrasować górną poziomą linię, od której rozpoczniemy pracę i ewentualne pionowe linie boczne określające powierzchnię dekoracji. Na przygotowane i w pełni doschnięte podłoże nakładamy klej TERMOLEP-D-C pacą zębatą 5 mm, tak aby pasma spod pacy układały się prostopadle do klejonej okładziny. Ułatwi to przyklejenie betonu całą jego powierzchnią i uniknie powstania pustych przestrzeni. W zależności od warunków atmosferycznych klej należy nałożyć na taką powierzchnię, aby zdążyć nakleić okładzinę betonu i nie dopuścić do jego przyschnięcia. Przysychanie kleju zdecydowanie osłabia przyczepność betonu do podłoża. Przyschniętego kleju nie należy zwilżać. Należy go usunąć i nie łączyć z klejem w opakowaniu. Po nałożeniu kleju przykładamy imitację betonu, w razie potrzeby odpowiednio docinamy i dociskamy go dłonią od środka do brzegów. Dociskanie powtarzamy ponownie przy pomocy twardego wałka malarskiego rozpoczynając wzdłuż panelu od środka w kierunku krawędzi a następnie w poprzek, wyciskając w ten sposób nadmiar kleju wokół krawędzi. Brak wyciśniętego kleju przy krawędzi betonu świadczy o koniczności powtórnego użycia wałka w tym miejscu. Panele betonu docinamy wcześniej na odpowiedni wymiar ostrym nożem do wykładzin przy pomocy kątownika. W razie potrzeby wyrównujemy krawędzie papierem ściernym granulacji 80 lub 100. Miejsce po cięciu malujemy lakierobejcą zaprawową pod kolor betonu. Nadmiar kleju przy dolnej krawędzi betonu należy częściowo usunąć, pozostawiając klej w ilości potrzebnej do przyklejenia kolejnego panelu okładziny. Po przyklejeniu w przedstawiony powyżej sposób kolejnej betonowej płyty, przy pomocy wilgotnej gąbki usuwamy natychmiast nadmiar kleju w szczelinie między panelami i modelujemy fugę. W przypadku klejenia betonu z fugą możemy posłużyć się odpowiednim wymiarem krzyżyków dystansowych. Po przyklejeniu drugiej płyty betonu wyrównujemy raz jeszcze wałkiem krawędzie na styku paneli w celu uzyskania jak najrówniejszej powierzchni. Wszelkie zabrudzenia betonu klejem usuwamy natychmiast wilgotną gąbką lub szmatką, gdyż po zaschnięciu mogą być bardzo trudne do usunięcia. Przy łączeniu paneli na rogach zewnętrznych docięte krawędzie styku szlifujemy przy pomocy równej pacy z papierem ściernym o granulacji 60-80 pod kątem 45st. Po wyschnięciu kleju przytartą krawędź malujemy lakierobejcą. Przy montażu należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne wymierzenie, docięcie płyt i dociśnięcie ich całej powierzchni do zaprawy klejowej. Po całkowitym wyschnięciu kleju ok. 3-4 dni całą powierzchnię dekoracji malujemy przy pomocy pędzla tiksotropowym impregnatem co zabezpiecza dodatkowo beton przed wpływem warunków atmosferycznych.

Przedstawione wytyczne stanowią ogólne zasady postępowania przy pracy z betonem architektonicznym STONO, które pozwalają na osiągnięcie pozytywnych rezultatów. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z dystrybutorem w celu ustalenia właściwych zasad postępowania.

 

Do zastosowań dekoracyjnych na ścianach wewnętrznych i elewacjach. Wysokie walory dekoracyjne betonu STONO podniosą wartość estetyczną każdego mieszkalnego wnętrza. Łatwe utrzymanie w czystości sprawia, że sprawdza się świetnie jako wykończenie korytarzy, salonów i łazienek. Beton architektoniczny STONO może być stosowany na wszystkich nośnych elewacyjnych podłożach żywicznych i mineralnych systemów ociepleń. Elastyczna okładzina STONO jest częścią systemu ociepleń KOSBUD SYSTEM.

PRZECHOWYWANIE

Beton jest materiałem mrozoodpornym i można być przechowywany w temperaturze poniżej 0°C, natomiast klej i impregnat zabezpieczający należy przechowywać w oryginalnych szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze powyżej 5°C w suchym pomieszczeniu.

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Copyright © 2022 MEGABLACH.PL HURTOWNIA INTERNETOWA / Realizacja: Cyber-Shop.dev
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu