Sklep z oknami » Dlaczego potrzebuję wyłazu dachowego?
Kategorie
Producenci
Pobierz cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTML
Statystyka
  • Ilość produktów: 6590
  • Ilość kategorii: 651
  • Ilość promocji: 0
  • Ilość nowości: 13
  • Aktualnie klientów na stronie: 3
  • Sklep odwiedziło: 1545817 klientów
  • Sklep działa od: 08-02-2017

Dlaczego potrzebuję wyłazu dachowego?

Wyłaz dachowy jest elementem umożliwiającym bezpieczne przejście z budynku na dach. Powinien być zlokalizowany możliwie blisko komina. Przepisy określają montaż wyłazu jako obowiązkowy w budynkach posiadających dwie lub więcej kondygnacji. Prawo nakazuje również montaż wyłazu jako wyjście na dach z klatki schodowej. W innych przypadkach również może okazać się przydatny w wielu sytuacjach. Dzięki niemu z łatwością dokonamy przeglądu stanu naszego pokrycia dachowego. Będziemy mieli możliwość wyczyścić rynny lub przeprowadzić ewentualne naprawy. Stanowi ułatwienie dla kominiarza przeprowadzającego okresowy przegląd komina. Standardowe wyłazy pozwalają na uchylenie klapy, dając możliwości przewietrzenia nieogrzewanego strychu czy poddasza. Prócz funkcji praktycznych pięknie doświetlają przestrzeń poddasza. 
 

Jaki model wyłazu dachowego wybrać?

Wyłaz dachowy swoim wyglądem przypominają okna dachowe. Często są mylone przez konsumentów. Najważniejszym czynnikiem, który decyduje jaki produkt powinnyśmy wybrać, jest jego zastosowanie. Wyłaz zimny jest przeznaczony do pomieszczeń nieogrzewanych. Zastosujemy go w pomieszczeniach nieużytkowych np. na nieogrzewanym strychu. Taki wyłaz nie posiada żadnej izolacji termicznej. Jeżeli mamy do czynienia z poddaszem użytkowym stosujemy wyłaz ocieplany do pomieszczeń ogrzewanych.
 

Wyłaz zimny

W ofercie naszej hurtowni posiadamy szeroki wybór rozwiązań tego typu. Najczęściej wyłazy do pomieszczeń nieogrzewanych posiadają zintegrowany kołnierz montażowy. Element ten uwarunkowany jest rodzajem pokrycia dachowego, do którego przeznaczony jest wyłaz. W zależności od potrzeb można wybrać wyłaz z szybą lub z kopułą z poliwęglanu. Elementem różniącym te produkty jest również sposób otwierania. Możemy zakupić wyłaz otwierany do góry bądź na prawą/ lewą stronę.
Wybierając rozmiar wyłazu dachowego, powinniśmy wziąć pod uwagę naszą własną wygodę podczas użytkowania. W sprzedaży dostępne są wyłazy o wielu rozmiarach. Oferujemy wyłazy około 50x70 cm jednak częściej spotkać można znacznie większe konstrukcje np. 85×85 cm; 86x86 cm, czy 45×73 cm. Duży wyłaz dachowy = komfort wynikający z korzystania. Rekomendujemy wyłaz dachowy 80x80.
 

Okno włazowe ciepłe

Są to produkty spełniające obowiązujące parametry przenikalności ciepła. Kiedy zastosujemy okno włazowe ciepłe, mamy pewność właściwego zabezpieczenia naszego poddasza przed utratą ciepła. W zależności od potrzeb wybieramy okna drewniane lub PCV. Stolarka okien drewnianych to sosna malowana lakierem bezbarwnym. Okna PCV występują w kolorze białym. Te drugie najczęściej wykorzystywane są w przypadku pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Dotyczy to głównie kuchni czy w łazienki. Do każdego wyłazu ciepłego musimy dokupić kołnierz montażowy. Powinien być dopasowany do pokrycia dachowego. W swoim asortymencie posiadamy wiele wyłazów dachowych ciepłych VELUX oraz Fakro. Przykładem takiego produktu jest okno włazowe Fakro FWP U5. Dostępne jest w podobnych do okien dachowych. Jest to model okna pozwalający na montaż w dachach o nachyleniu 15-55°. Występuje w wersji z otwieraniem na prawą lub lewą stronę. Do montażu okien włazowych przeznaczone są te same kołnierze uszczelniające co do okien dachowych. Umożliwia to łączenie okna włazowego z oknami dachowymi w jednym zespoleniu.
 

Jak zabezpieczyć wyjście na dach płaski w domu jednorodzinnym?

Okno włazowe na dach płaski zapewnienia dopływ światła dziennego w pomieszczeniach. Sprawia wrażenie przestrzeni w pomieszczeniach na poddaszu. Okno to służy również do ewakuacji. Otwiera się ręcznie aż do kąta 60°.
Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Copyright © 2022 MEGABLACH.PL HURTOWNIA INTERNETOWA / Realizacja: Cyber-Shop.dev
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu