Sklep z oknami » Co dają wkłady kominowe?
Kategorie
Producenci
Dodatkowe opcje przeglądania
 • MEGABLACH Hurtownia internetowa pokryć dachowych
 • MEGABLACH
  Ul. Grabiszyńska 233 CD
  53-234 Wrocław

 • E-mail:biuro@megablach.pl
 • Telefon734 476 960
  784 188 874
 • Godziny działania sklepuod pon. - piąt. 8.00 - 16.00
Pobierz cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTML

Co dają wkłady kominowe?

CO DAJĄ WKŁADY KOMINOWE?

Każda nieruchomość wymaga odpowiedniego systemu grzewczego, który zapewni ciepło, a jednocześnie będzie ekonomiczny i wygodny w użytkowaniu. Nie można zapominać także o bezpieczeństwie, które zapewnić może szczelna instalacja oraz system pozwalający na prawidłowe odprowadzanie spalin.

Wkłady kominowe – do czego służą?

Przeznaczone są do montażu najczęściej w murowanych kominach i służą do odprowadzania spalin. Rola, którą pełnią jest bardzo istotna, dlatego też tak ważne jest prawidłowo dopasowane do danego systemu ogrzewania. Wkład kominowy ma postać stalowych lub ceramicznych rur, które są ze sobą połączone. Taka konstrukcja sprawia, że są one nie tylko szczelne, ale również pozwalają na prawidłowe skraplanie.

Ze względu na warunki wkład, kominowy musi być odporny na działanie agresywnych substancji i innych produktów spalania. Ogromnie ważny jest także wysoki poziom szczelność oraz parametry dopasowane do rodzaju pracy kotła. Wybór odpowiedniego modelu, nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale również niesie korzyści materialne, np. niższe opłaty za ogrzewanie.

Wkład kominowy – jak dopasować?

Na wstępie warto zaznaczyć, że mamy cztery rodzaje modeli różniących się od siebie kształtem. W zależności od rodzaju będą miały odmienne zastosowanie. Wyróżniamy:

 1. Wkład kominowy owalny: który doskonale sprawdzi się w przewodach mających kwadratowe przekroje.
 2. Okrągły: przeznaczony do przewodów o prostokątnym przekroju.
 3. Prostokątny: można bardzo dobrze dopasować go do przewodu, dzięki czemu sprawdzi się w miejscach, w których modele owalne i okrągłe nie będą miały zastosowania.
 4. Elastyczny: swoje zastosowanie znajduje w nawet bardzo krętych i krzywych przewodach.

Wkłady kominowe – co dają?

Jak widać duża różnorodność modeli – owalne, okrągłe, prostokątne i elastyczne oraz tworzyw z jakich się je wykonuje – ceramika oraz stal, sprawiają, że elementy te mają szereg zastosowań. Wkłady można stosować zarówno w nowym budownictwie, jak i podczas renowacji. To drugie rozwiązanie jest bardzo korzystne, zwłaszcza dla właścicieli starych domów, gdzie można usprawnić proces spalania bez szczególnej ingerencji w konstrukcję budynku.


Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Copyright © 2022 MEGABLACH.PL HURTOWNIA INTERNETOWA / Realizacja: Cyber-Shop.dev
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu