Sklep z oknami » Beton architektoniczny elastyczny STONO
Dodatkowe opcje przeglądania
TRANSLATOR
Kategorie
Producenci
Pobierz cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTML

Beton architektoniczny elastyczny STONO

Gdzie zastosować beton Stono?

Beton architektoniczny ma niezwykle szeroką gamę zastosowań, ze względu na możliwość stosowania go wewnątrz budynku oraz na zewnątrz.

Wraz ze specjalnie przeznaczonym klejem do zastosowań wewnętrznych (TERMOLEP-D) możemy użyć betonu elastycznego jako dekorację całej ściany lub jej części. Wnętrza wykończone betonem elastycznym równie często możemy spotkać w eleganckich salonach urody, hotelach, restauracjach czy kawiarniach. Beton architektoniczny wewnętrzny sprawdzi się świetnie również w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Dzięki jego elastyczności oraz możliwości zgięcia nadaje się do obudowania wanny, kominka lub wykończenia schodów. Naturalne kolory oraz struktura betonu elastycznego Stono doskonale komponują się z drewnianymi elementami wnętrza. W przypadku zastosowań zewnętrznych beton architektoniczny na zewnątrz budynku najczęściej wykorzystywany jest do wykończenia elewacji, która po zaimpregnowaniu jest odporna na UV oraz zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi. Elewacja wykończona betonem architektonicznym wygląda innowacyjnie oraz elegancko. Do klejenia betonu na zewnątrz budynku przeznaczony jest klej o specjalnych właściwościach TERMOLEP D-C.

Jak montować beton elastyczny?

Montaż betonu architektonicznego jest stosunkowo prosty, ze względu na małą wagę produktu oraz jego elastyczność. Panele oraz beton w rolce można łatwo przycinać nożykiem, co pozwoli na uzyskanie idealnego wymiaru. Beton w rolce lub panelach można przyklejać praktycznie na każdą powierzchnię. O ile nie posiada ubytków, jest czysta i sucha. Producent zaleca odpowiednie zagruntowanie powierzchni, która chcemy pokryć betonem dekoracyjnym. Następnie należy nałożyć odpowiednio dobrany klej, przy użyciu pacy zębatej 5 mm. Kolejno należy przykładać panele betonu do powierzchni przy użyciu poziomicy laserowej. Panel betonu elastycznego Stono należy dociskać do ściany przy użyciu wałka do tapet. Kolejnym krokiem jest uformowanie fugi zwilżonym pędzelkiem. Ewentualne zabrudzenia klejem na panelu należy jak najszybciej zmyć gąbką. Ostatnim krokiem po wyschnięciu kleju, jest zabezpieczenie powierzchni impregnatem. Dokładny filmik instruktażowy można z łatwością znaleźć na naszej stronie internetowej.

Gdzie kupić beton Stono?

Nasza firma jest bezpośrednim dystrybutorem betonu architektonicznego Stono we Wrocławiu. Towar do klientów wysyłamy na terenie całej Polski. Posiadamy w sprzedaży również wzornik betonu architektonicznego, dzięki któremu klient może porównać kolory oraz zobaczyć jak dokładnie wygląda materiał, z którego wykonany jest beton elastyczny. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, w którym można zorientować się w sprawie ceny betonu architektonicznego, transportu oraz innych niezbędnych informacji.


Przejdź do strony głównej
Newsletter

 

Copyright © 2023 MEGABLACH.PL HURTOWNIA INTERNETOWA / Realizacja: follow.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu