Sklep z oknami » Tynki zewnętrzne, Farby elewacyjne, Kleje, Grunty » Tynki elewacyjne » ACRYLIT SiSi – tynk silikonowo-silikatowy „baranek”
Dodatkowe opcje przeglądania
TRANSLATOR
Kategorie
Mapa
Producenci
Pobierz cennik
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTML
ACRYLIT SiSi – tynk silikonowo-silikatowy „baranek”
Darmowa dostawa

ACRYLIT SiSi – tynk silikonowo-silikatowy „baranek”

KOSBUD

Czas wysyłki:48 godzin

Koszt wysyłki:od 0,00 zł

Kod producenta:3069-212FF_20160613105339

KOSBUD Ziarno
KOSBUD Grupy kolorów
Nr. koloru :

Cena: 217,01 zł / szt.

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

  • Opis produktu
  • Recenzje produktu (0)

ACRYLIT-ST – tynk silikatowy „baranek”

Acrylit ST to tynk silikatowy na bazie dyspersji i potasowego szkła wodnego o strukturze baranka, do zastosowań zewnętrznych, o zwiększonej paroprzepuszczalności. Dostępny w kolorze białym lub wg palety barw Kosbud Color System. Wzbogacony o formułę KOSBUDPROTECT, zapobiegającą porastaniu ścian przez grzyby i glony.

 

Ziarno/Zużycie
1,0 mm / 1,5-2,2 kg/m2
1,5 mm / 2,4-2,9 kg/m2
2,0 mm / 2,9-3,4 kg/m2
3,0 mm / 3,0-3,5 kg/m2

Przy zamówieniu kolorów proszę zaznaczyć grupę oraz wpisać w uwagach nr. koloru wg. PALETY BARW
 

PALETA KOLORÓW

alt

Symbole pod kolorem oznaczają odpowiednio:

AK, BK, CK, DK - grupy kolorystyczne tynków, farb i gruntów

np. 230 konkretny numer koloru z danej grupy

A - oznaczenie informujące o tym że tynk i farba występuje jako AKRYLOWY

ST - informuje że tynk i farba występuje jako SILIKAT (Uwaga!! nie wszystkie kolory dostępne są w tej wersji)

SL - tynk i farba występuje w wersji SILIKONOWEJ

SH - tynk StoneHenge

VTG - tynki z palety VTG

TM - tynk dekoracyjny mozaikowy

EX - tynk dekoracyjny mozaikowy Z BROKATEM

np. 67% - oznacza ilość światła jakie zostaje odbite od koloru. Zaleca się używać kolorów tynków i farb ze współczynnikiem <25% do wykonywania mniejszych powierzchni tzw. dekoracji. Użycie ciemnych kolorów na duże fragmenty ścian powoduje dużą absorpcję światła co może prowadzić do powstawania niekorzystnych naprężeń i w efekcie uszkodzenia elewacji. 

 

MATERIAŁY DO POBRANIA 

ZASTOSOWANIE

Tynk ACRYLIT Si-Si służy do ręcznego wykończenia elewacji zewnętrznych w systemie ociepleń KOSBUD SYSTEM.

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być nośne, równe, trwałe, czyste, wolne od wykwitów i powłok antyadhezyjnych. Stare, spękane, łuszczące się powłoki należy usunąć. Warstwy klejowe zbrojone siatką w systemie ociepleń powinny być całkowicie wyschnięte, minimum 3 dni od ich wykonania. W celu wyrównania chłonności suche podłoża zagruntować środkiem podkładowym GRUNLIT Si-Si podbarwionym pod kolor tynku.

Przygotowanie produktu:

Acrylit-SiSi dostarczany jest w postaci gotowej do użycia masy. Bezpośrednio przed użyciem całą zawartość opakowania należy wymieszać mieszarką wolnoobrotową.

Aplikacja:

AcrylitSi-Si należy nakładać metodą mokre na mokre warstwą o grubości zawartego kruszywa, za pomocą gładkiej pacy ze stali nierdzewnej a następnie zacierać pacą z tworzywa sztucznego równoległymi ruchami. Należy tak rozplanować pracę by przy jednym podejściu pokryć całą powierzchnię przygotowanej ściany bez przerw roboczych.

NARZĘDZIA

Mieszarka wolnoobrotowa, paca ze stali nierdzewnej, paca z tworzywa sztucznego.
 

 

WYTYCZNE WYKONAWCZE

Do nakładania powłoki tynkarskiej przystępujemy po odpowiednim przygotowaniu podłoża i całkowitym jego wyschnięciu. Temperatura podłoża i otoczenia podczas nakładania i wysychania tynku powinna się mieścić w zakresie od + 10o C do + 25o C. W celu obniżenia temperatury ścian i uniknięcia przyśpieszonego wyschnięcia nakładanego tynku należy stosować odpowiednie osłony. Absolutnie niedopuszczalne jest wykonanie tynków przy wilgotności powietrza powyżej 75%, podczas opadów atmosferycznych (mżawka, deszcz) oraz w czasie silnych wiatrów. Warunki te należy utrzymać przynajmniej przez 48 godzin od nałożenia. Po wykonaniu tynku do momentu całkowitego wyschnięcia zaleca się stosować siatki lub folie ochronne w celu zabezpieczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem lub deszczem. W tym okresie niedopuszczalny jest spadek temperatury poniżej +10o C. Większa wilgotność powietrza w okresie jesienno-zimowym wydłuża czas schnięcia tynku. Niedostosowanie się do powyższych zaleceń lub złe przygotowanie podłoża może doprowadzić do przebarwień tynku, w skrajnych przypadkach do obniżenia trwałości wyprawy i jej odspojeń. Wyrób zawiera wypełniacze mineralne, z tego powodu zaleca się stosowanie na danej płaszczyźnie materiału z tej samej partii produkcyjnej.
Wybierając kolor tynku należy uwzględnić wskazówki zawarte na wzornikach koloru, dotyczące odporności koloru na promieniowanie UV. Kolory o współczynniku odbicia światła niższym niż 30% nie powinny być stosowane na całych powierzchniach ścian a jedynie jako dekoracyjne fragmenty elewacji. Wszelka ingerencja w skład produktu i mieszanie go z wyrobami innych producentów nie jest dopuszczalne. W przypadkach niedostosowania się do powyższych wytycznych producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

UWAGA!

W przypadku barwienia tynku należy zwrócić uwagę na zgodność barwy ze wzorcem oraz zgodność barwy we wszystkich opakowaniach.

ZUŻYCIE

Ziarno/Zużycie
1,0 mm / 1,5-2,2 kg/m2
1,5 mm / 2,4-2,9 kg/m2
2,0 mm / 2,9-3,4 kg/m2
3,0 mm / 3,0-3,5 kg/m2
– ostateczna wartość zużycia zależna od materiału, równości i chłonności podłoża, sposobu aplikacji.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.


Newsletter

 

Copyright © 2023 MEGABLACH.PL HURTOWNIA INTERNETOWA / Realizacja: follow.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu